1. Kolikrát denně můžu použít OCUhyl C?

Doporučené dávkování je 1 kapka 1 - 3x denně. Může se ale aplikovat i častěji, kdykoli během dne, kdy pociťujete nepříjemné pocity a máte pocit diskomfortu v očích.

2. Jak dlouho mohu používat OCUhyl C po otevření?

OCUhyl C lze používat 3 měsíce po prvním otevření. Doporučujeme vám napsat si datum prvního otevření produktu na určené místo na krabičce. Nepoužívejte přípravek déle než 3 měsíce po prvním otevření lahvičky. Lahvičku uchovávejte v původním obalu při teplotě do 25 °C. Chraňte před chladem a mrazem.

3. Why is this product better than „usual“ artificial tears?  

OCUhyl C obsahuje kyselinu hyaluronovou, přesněji hyaluronát sodný, který má velmi silnou schopnost zadržovat vodu a zároveň pomáhá podporovat obnovu buněk epitelu na povrchu oka. Kromě kyseliny hyaluronové obsahuje přírodní extrakt měsíčku lékařského, který má ochranný, protizánětlivý a regenerační účinek.

4. Mám opačnou situaci než suché oči – štípající a vodnaté oči. Mohl by mi pomoci OCUhyl C?

Ano, přílišné slzení může být také příznakem syndromu suchého oka. Slzný film se skládá ze 3 vrstev: lipidové, vodní a mucinové (hlenové). Porucha kterékoli vrstvy slzného filmu vede k jeho nestabilitě a různým projevům diskomfortu v očích. Nejblíže oku se nachází mucinová vrstva, která zajišťuje, aby všechny ochranné vrstvy držely na povrchu oka. Při její poruše má pacient pocit výrazného slzení – „suché mokré oko“. Je to proto, že vodní složka se nemůže správně navázat na povrch oka. To i přesto, že se tvoří v dostatečném množství a vytéká z oka na tvář. OCUhyl C pomáhá i při tomto problému.

5. Může se OCUhyl C použít jako umělé slzy po operaci?

Ano, OCUhyl C se může používat a doporučuje se používat po operaci, kvůli jeho ochranným vlastnostem na povrch oka.

6. Obsahuje OCUhyl C konzervační látky?

Ne, OCUhyl C jsou umělé slzy bez konzervačních látek. Má speciálně navrženou lahvičku se systémem, který zabraňuje jakémukoli kontaktu vzduchu s kapkami v lahvičce. Tak zabrání bakteriální kontaminaci a znehodnocení produktu.

7. Mohu OCUhyl C použít, když nosím kontaktní čočky?

Ano, OCUhyl C je vhodný pro lidi, kteří nosí kontaktní čočky, neboť neobsahuje žádné konzervační látky.

8. Mám glaukom a používám oční kapky na glaukom každý den. Mohu použít i OCUhyl C?

Ano, OCUhyl C se může používat I s jinými očními kapkami. Jedinou podmínkou je dodržet alespoň 5ti minutový interval mezi aplikacemi jednotlivých produktů.